Mechanika Teplice, družstvo

Družstvo Mechanika Teplice vzniklo oficiálně v roce 1990, ale je právním nástupcem bývalé Mechaniky, takže skutečná historie přesahuje dobu 60 let. V roce 2010 získalo družstvo ocenění v kategorii výrobní družstevnictví v rámci vyhlašování soutěže Českých 100 nejlepších firem za rok 2010. Činnost družstva vychází z tradičních výrobních činností a poskytování různých druhů služeb a to jak pro obyvatelstvo, tak i pro podnikatelskou sféru.
Jednotlivé provozy družstva jsou rozloženy v městech Ústeckého kraje. Závody v Děčíně, Terezíně, Praze a Brně zajišťují opravy, montáž i prodej tachografů, prodej tachometrů, snímačů a ostatní vozidlové elektroniky výrobce VDO. Tyto dva závody naplňují svojí činností národního dealera pro ČR držitele značky VDO firmy Continental Automotive. Největší část provozů je však v okrese Teplice, ústředí družstva se nachází v budově Masarykova 31. Závod Etikety na adrese Masarykova 74 vyrábí samolepicí barevné etikety v široké škále provedení. Zde je již od roku 2009 zaveden systém kvality ISO 9001:2008. Provoz Elektro Teplice zajišťuje opravy a prodej domácích elektrospotřebičů, servis elektronické zabezpečovací techniky a výrobu různých typů razítek a prodej kancelářského zboží. Dále jsou v Teplicích v budově ústředí prodejny parfumerie, drogerie a hraček.
Naše družstvo je členem zájmového sdružení Svazu českých a moravských výrobních družstev, dále je také členem Okresní hospodářské komory v Teplicích.